فواید خواندن زیارت عاشورا

بسم رب الشهداء و الصدیقین

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

 

 

 

-   حسین(ع) زیباترین واژه هستی

-   حسین(ع) خون خدا و پسر خون خدا

-   حسین(ع) یعنی عشق، عشق به همه خوبی ها

-   حسین(ع) شخصیتی است که خداوند در روز عرفه نخست به زائران سیدالشهداء نظر می کند بعد به زائران خانه خودش

-   حسین(ع) شخصیتی است که خداوند ثواب زیارت قبر شش گوشه او را از زیارت خانه خودش بیشتر و افزونتر قرار داده است.

 

 حضرت امام صادق(ع) فرموده: هرکس بوسیله خواندن زیارت عاشورا، جدم حسین(ع) را زیارت کند " چه از راه دور یا نزدیک" به خدا قسم خداوند هر حاجت مادی و معنوی داشته باشد به او می دهد.

چند نکته در رابطه با این حدیث قابل ذکر می باشد:

 اول اینکه گوینده مطلب یک امام معصوم است، بنابراین خیلی قابل اهمیت می باشد.

دوم اینکه امام معصوم قسم می خورد که این تأکیدی براینکه حتماٌ حاجت این شخص را خداوند خواهد داد.

سوم اینکه می توان در صورتی که امکان نداشته باشد از نزدیک امام حسین(ع) را بوسیله خواندن زیارت عاشورا زیارت کند، از راه دور این کار را انجام دهد.

چهارم اینکه حاجات مادی و معنوی بوسیله این زیارت توسط خداوند برآورده می گردد.

   برای رسیدن به مقام قرب الهی نیز وسائل گوناگون وجود دارد ولی وسیله مطمئن، راحت، سریع و ... برای رسیدن به خداوند عشق به امام حسین(ع) می باشد.

   با عشق و ارادت به سالار شهیدان کربلا می توان سریعتر و مطمئن به هدف رسید.

   برای رسیدن به محبت و عشق و علاقه امام حسین(ع) نیز راههای گوناگون وجود دارد ولی راهی که سریعتر انسان می تواند بوسیله آن به بارگاه امام حسین(ع) راه یابد، و جزو شیفتگان و عشاق سیدالشهداء گردد، از طریق خواندن زیارت عاشورا و خصوصاٌ مداومت به خواندن این زیارت شریف می باشد.

 

   دلایل مختلفی برای اثبات این ادعا وجود دارد که عبارتند از :

1.  زیارت عاشورا از احادیث قدسی می باشد. روایت صفوان در مورد زیارت عاشورا بیان کننده این امر است که جبرئیل امین این زیارت را از طریق خداوند متعال برای پیامبر(ص) قرائت نمود و این زیارت از طریق معصومین به امام باقر(ع) رسید و از طریق این امام معصوم به دست شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) رسیده است.

2. ائمه ما شیعیان خصوصاٌ امام زمان(ع) تأکید به خواندن و مداومت به خواندن این زیارت شریف داشته اند، چنانچه در ملاقاتی که سید رشتی با امام زمان(ع) داشته اند، امام زمان به سید رشتی می فرمایند: که چرا عاشورا نمی خوانید و بعد سه بار می فرمایند عاشورا، عاشورا، عاشورا.(مفاتیح الجنان- شیخ عباس قمی)

3.علماء وبزرگان ما نیز برخواندن عاشورا و مداومت به آن تأکیدفراوان داشته اند و خود نیز این کار را انجام می داده اند و یکی از علل موفقیت اکثر بزرگان و علماء خواندن زیارت عاشورا بوده است.

 

   چه بسیار زیبا است که انسان در هر زوز صبح 5 دقیقه از وقت خود را برای سالار شهیدان و زیارت عاشورا قرار دهد. چه صبح و روز زیبائی خواهد بود روزی که با نام و یاد عزیز زهرا(س) شروع شود.

   مطوئن باشید که امام حسین(ع) جواب سلام شما را می دهد. فقط باید دلت را پاک کنی تا جواب سلام امام را بشنوی و یقین داشته باشید که جواب سلام را امام حسین(ع) می دهد، چون جواب سلام واجب است و امام معصوم محال است ترک واجب نماید. فقط باید گوش ما شنوا و لایق شنیدن جواب سلام ایشان باشد.

 

 >>>ائمه و زیارت عاشورا :

"   امام محمد باقر(ع) به علقمه فرمود: پس از آنکه به آن حضرت با سلامی اشاره کردی، دو رکعت نماز بخوان و سپس زیارت عاشورا را بخوان. هنگامی که این زیارت را خواندی در حقیقت او را به چیزی خواندی که هر کس از ملائکه که بخواهند او را زیارت کنند، به آن می خوانند و خداوند برای تو هزار هزار حسنه می نویسد و از تو هزار هزار سیئه محو می نماید و تو را هزار هزار مرتبه بالا می برد و همانند کسانی می باشی که در رکاب آن حضرت به شهادت رسیدند. حتی در درجات آنها هم شریک می شوی. " (کامل الزیارات- ص 74)

 

"   امام صادق(ع) به صفوان می فرماید: زیارت عاشورا را بخوان و از آن مواظبت کن، به درستی که من چند خیر را برای خواننده     آن تضمین می کنم، اول زیارتش قبول شود. دوم سعی و کوشش او شکور باشد. سوم حاجات او هرچه باشد از طرف خداوند     بزرگ برآورده شود و نا امید از درگاه او برنگردد زیرا خداوند وعده خود را خلاف نخواهد کرد." (بحارالانوار-جلد 98-ص 300)

 

"    در روایت دیگر می خوانیم: اگر مردم می دانستند زیارت امام حسین(ع) چه ارزشی دارد، از شدت شوق و علاقه می مردند و      حسرت رسیدن به آن پاداش ها، جسم و روح آنها را پاره پاره می کرد." (بحارالانوار-جلد 101 –ص 18)

 

>>>در احادیث دیگرز از معصومین تأکید بر زیارت امام حسین(ع) کرده اند که نمونه ای ازآنها ذکر می گردد:

-          زیارت امام حسین(ع) مثل زیارت خدا در عرش اوست.

-          زیارت امام حسین(ع) بر هر مؤمنی که اقرار به امامت ایشان داشته باشد، واجب است.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 69)

-          کسی که امام حسین(ع) را تنها برای رضا و خوشنودی پروردگار، و نه برای کسب شهرت زیارت کند، خداوند تمامی             گناهان او را پاک می کند.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4)

-          اگرکسی بدون عذر موجه امام حسین(ع)  را زیارت نکند، از اهل آتش خواهد بود.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4)

-          کسی که امام حسین(ع) را زیارت نکند شیعه اهل بیت نیست.(بحارالانوار-جلد 101 –ص 4)

/ 6 نظر / 20 بازدید
وقت سحر

سلام ممنون از وبلاگ زیبا ومعنوی شما[گل][گل][گل][گل][گل]

وقت سحر

السلام علیک یا ابا عبدالله[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]

زهرا

سلام دوست عزیز میخوام داستان واقعی خودم رو که در اثر خواندن زیارت عاشورا برام رخ داد برات بنویسم که اگر دوست داشتی در سایتت قرار بدی. نزدیک دو سالی بود که با اقایی در ارتباط بودم .....راستش شروع کننده اون بود ولی چون ظاهر ی داشت که همیشه در رویاهام تصورش می کردم و همجنین یک زبان چرب و نرم منم بدون هیچ شناختی بهش وابسته شدم اما بعد از مدت کوتاهی و شناخت ویژگی های ناشایست اون و اینکه من رو مثل خیلی های دیگه فقط برای گناه و لذت بردن می خواد سعی کردم این رابطه رو قطع کنم اما چون مجبور بودم برای کار باهاش صحبت کنم ( البته یه جورایی هم خودم رو گول میزدم ) نمیشد یا یه جورایی شیطان درونم نمی ذاشت. نزدیک به 10 ها بار مبادرت به خواندن زیارت عاشورا کردم در حالیکه باهاش صحبت میکردم و هر بار به دلیلی نمیشد که چهل روز زیارت عاشورا رو بخونم....... احساس درونیم بهم میگفت که تا این آدم یا بهتره بگم حیوان رو ولش نکنی خدا اون کسی رو که منتظرش هستی بهت نمیده...... امسال قبل ز ماه رمضون حس عجیبی داشتم ....... احساسم بهم مبگفت که باید دیگه ازش ببرم و اینکه این ماه رمضون برای من چیز دیگه ایه ...... خلاصه از اول ماه رمضون شروع

زهرا

کردم به خواندن زیارت عاشورا ......... جالب اینجا بود که این آقا خیلی وقتا تا مدت اصلا یادش میرفت که من وجود دارم و این مسئله منو خیلی خوشحال میکرد اما به محض خواندن زیارت عاشورا دوباره مزاحمت هاش شروع میشد...... این خواندن ها ادامه داشت تا اینکه رسیدم به شب قدر ..... از ادامه این رابطه خسته شده بودم و به چه کنم چه کنم افتاده بودم ...... شب بیست و سوم موقع خواندن دعای جوشن کبیر اشک امانم نمیداد یه دفعه دلو شکست از همه عالم و آدم قطع امید کردم و فقط خودشو صدا میکردم ......حال غریبی بود...... بعد از دعا .... وقتی که عازم خونه بودیم برای سحری خوردن ....یکی از دخترای فامیل که خودشم تا چند روز دیگه عروسیشه .... صدام زد و گفت که راستش یه کیسی هست با این مشخصات ... اگه موافقی تلفنتو بهش بدم باهاش حرف بزن تا ببنید خدا چی میخواد........ در ضمن از خدا خواسته بودم که اون آدم که نه حیوون دیگه باهم هیچ تماسی نداشته باشه شاید باورت نشه ولی شد و الان یعنی از شب بیست و سوم دیگه هیچ تماسی نبوده....... به خواست خداوند بزرگ و مهربون ......همسر مهربانی نصیبم شده و قراره تا چند روزه دیگه صیغه محرمیت بخونیم...... خدا رو شک

انتظار

سلام علیکم . خیلی جالب بود . انشا’ الله که باز هم بتوانید برای ارباب کارکنید . یاعلی